Samostanska franjevačka crkva na Petrićevcu u Banja Luci

Samostanska franjevačka crkva na Petrićevcu u Banja Luci

Samostanska franjevačka crkva na Petrićevcu u Banja Luci, koja je u posljednjem ratu bila srušena.

Sadašnja crkva je poslje posljednjeg rata sagrađena, te se fra Ivo Pavić uključio u sufinanciranje po pitanju završetka zanatsko-fasaderskih radova, tj. komletnu vanjsku termičku fasadu financira (dobrovoljnim prilozima na duhovnim obnovama) fra Ivo Pavić.

Radovi na termičkoj fasadi su počeli koncem Srpnja, te su sad u završnoj fazi. Za iduću godinu su planirani crkveni tornjevi/zvonici.

Također iduće godine je planirana posveta crkve u studenom 2018. g.

Cjelokupni projekt dovršetka fasade kao i unutarnjeg uređenja i izrade namještaja sakristije, ispovjedaonica, unutarnjeg sakristijskog sanitarnog čvora, izvođenja kao i sam idejno-izvedbeni projekt u samostanskoj franjevačkoj crkvi, vodi inženjer Drago Rimac iz Livna.

Fotogalerija

Mrežna stranica zupa-surkovac.com koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Više o kolačićima.

Slažem se