Sanja Horvat (BiH)

Želim posvjedočiti da sam u oči sv. Ante u Šurkovcu 12. 06. 2010. u novoj crkvi na oltar stavila sliku moje majke da fra Ivo moli za nju tokom mise. Ona je inače rodom iz Srbije, pravoslavka, ali do nedavno ateist. Mislila sam da nema šanse da će popustiti. Sve sakramente je obavila u crkvi a i vjenčanje s tatom u katoličkoj crkvi 1993. god. Od tad je počela postupno popuštati. Nekad je uz nas molila i ponekad išla u crkvu što pravoslavnu, što katoličku. Ja kažem, nema veze, jedan je Bog, samo nek ide.

Sad u ponedjeljak 28. 06. 2010. godine bio je pravoslavni Vidovdan i ona je otišla u crkvu pravoslavnu. Nitko od nas nije za to znao. Kad je došla kući, sve nas je pozitivno iznenadila kad nam je ushićeno počela pričati kako su je prijateljice koje je tamo srela potaknule da ode na ispovijed i pričest. Hvala i slava Gospoidnu. Prvi put je obavila ispovijed i pričest. Iako nije bila spremna za ispovijed, pravoslavni svećenik joj je pomogao i ispitivao je. Kaže da će još ići koji put, jer se nije svega sjetila što bi mogla ispovjediti. (Izgledalo je kao da je to bila životna ispovjed.)

Od tada se u kući očituje još veće razumijevanje, mir i radost. Također na meni i tati.

Hvala i slava Gospodinu. Hvala fra Ivi.
Bog vas blagoslovio!
Sanja Horvat

Mrežna stranica zupa-surkovac.com koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Više o kolačićima.

Slažem se