Branka Kekić (Hrvatska)

Hvaljen Isus i Marija, hvala dragom Isusu i prijateljici da me odveo do fra Ive da mi konačno Duh Sveti otvori uši i oči. Roditelji su mi se rastali kad sam imala 4 godine, ali, hvala Bogu, imala sam seku, bake, Majku Božju. Skoro cijeli život idem u crkvu, ali sam tek sad u Šurkovcu svjesno shvatila da je Isus tu, i danas živ. Bila sam pet puta kod fra Ive na misi i svaki put je bilo predivno. Plakala sam i smijala se istovremeno. Jednom mi je bilo tako lijepo, Duh Sveti me cijelu prodrmao i nisam znala što mi se događa. Prikazao mi je moj život. Otvorio mi je stranicu kad sam imala 17-18 god. i u to sam vrijeme pila kontracepcijske tablete. To je kao normalno, mlad si, prvi put iskreno voliš, odeš s povjerenjem ginekologu i tu ti se odmah nude tablete. Moram naglasiti da to vrijeme nisam baš išla u crkvu i da sam jako pametna, ohola, bahata žurno jurila u život. Nije bilo ni vremena ni mjesta za Boga. Jednostavno nisam čula da su kontracepcijske tablete smrtni grijeh. Znači 30 godina sam ja nosila taj svoj grijeh koji sam dobro pospremila duboko u duši i uopće ga nisam nikad ispovjedila. Hvala Duhu Svetom što mi je to prikazao! I tada je nastala zbrka. Trebalo je ući u ispovjedavaonicu ... trebalo se poniziti ... trebalo je otvoriti usta ... i gle, kako sam se ja predala, Duh Sveti je svoje odradio. Svećenik se isto razveselio i rekao kako je divno da savjest kad tad progovori. Ne sjećam se točno što je bilo dalje, samo znam da su mi svi sveci po crkvi postali živi i bliži i draži, kao da su mi se smješili! Slava Bogu!

Udala sam se s 19 g. jer mi je dragi Bog na moj put poslao baš moga muža i u braku smo skoro 27 god. Imamo petero djece, kuću, posao ... sve što sam uvijek sanjala. Sad nakon Šurkovca mi je dragi Bog zapravo na prvom mjestu i samo zahvaljujem i zahvaljujem ... za dobro i za loše, sve brige i boli duše podnosim uz osmjeh i nema više ni straha ... Hvala i slava Isusu! Bez Duha Svetog nisam mogla ni ovo napisati!