Nediljko Lipovac (Hrvatska)

Hvaljen Isus i Marija

Dragi Velečasni, želim vam ukratko opisati svoj događaj. Zovem se Nedo Lipovac. Imam 84 godine. Imao sam problema s kostoboljom pa sam se javio doktorici, a ona me je poslala da napravim nalaze za prostatu jer je nešto bilo sumnjivo! Kad je doktorica dobila nalaz, rekla mi je da imam rak na prostati, ali pošto sam stariji, sporije napreduje.

Nalaz prostate mi je bio 18, s vremenom se brzo pogoršao tako da je došlo do 32. Išao sam u Zagreb kod specijalista i preporučio je operaciju. Ja sam rekao da ću sačekati s operacijom jer sam imao osjećaj da kad dođem u Šurkovac na vašu misu, da ću ozdraviti.

Na svetkovinu Srca Isusova 13. 6. 2011. bio sam u Šurkovcu na svetoj misi i kad ste vi molili za bolesnike, kad ste rekli: Presveta Krvi Isusova operi bolest pluća itd. ja sam gledao vas i odjednom mi pogled ode na kip Presvetoga Srca Isusova s našeg oltara i glas iz mene izađe: „O dragi moj Isuse i Presveta krvi Isusova, operi moju krv na mojoj prostati“. I u tom momentu meni lagano kao lahor vjetar puhnu sa sredine lijevog boka i ide polako preko donjeg trbuha prema desnom boku i dođe do pola desnog boka i stade.

Opet mi pogled ode na kip Presvetoga Srca Isusova i rekao sam: „Hvala ti, dragi Isuse“ jer sam znao da sam ozdravio. To sam ispričao svojoj ženi i kćerki. Nakon kraćeg vremena sam ponovno radio nalaze za prostatu. Moji nalazi su bili 0,60, a uredan nalaz je 10. Otišao sam na kontrolu doktorici i pitao sam kakvi su nalazi. Što je s rakom?

Ona je meni odgovorila da nema raka. Onda sam ja njoj ispričao što se dogodilo u Šurkovcu, a ona meni veli da je gledala na televiziji nešto o tome.
Ponovno sam došao na kontrolu 28. 11. tada mi je nalaz bio 0,40. To je potvrda da ja više nemam raka prostate.

Dragi Velečasni, od srca te moja Ana i ja pozdravljamo i svako vam dobro želimo. Svake mise za molitvu vjernika kad svećenik veli „za svetu crkvu katoličku“ ja vidim na oltaru svoje svećenike i vidim vas i našu crkvu u Šurkovcu, pomislim dobro od dragoga Boga vama, župljanima Šurkovca i svim hodočasnicima koji se nalaze u Šurkovcu, neka dragi Bog bude milostiv.

A sada neka mir Božji bude sa nama svima. Puno vas opet pozdravljamo.