Duhovna obnova u Sarajevu

ODRŽANA TRODNEVNA ADVENTSKA DUHOVNA OBNOVA U CRKVI SV. ANTE NA BISTRIKU U SARAJEVU

20. - 22. 12. 2018.

Bistrik/Sarajevo-Franjevački samostan sv. Ante na Bistriku organizirao je trodnevnu adventsku duhovnu obnovu od četvrtka 20. do subote 22. prosinca kao pripravu za Božić. Na temu duhovne obnove „Isus dolazi!“ govorio je voditelj programa dr. sc. fra Ivo Pavić. Slavljenje je predvodio samostanski bend mladih „El Shaddai“. Na raspolaganju za sv. Ispovijed bili su fra Marinko Štrbac, fra Josip Ikić, fra Damir Pavić i fra Slavko Topić, gvardijan samostana sv. Ante. Sve dane crkva je bila ispunjena velikim brojem vjernika koji su pristigli iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine i susjednih zemalja.

U četvrtak i petak program je započinjao molitvom svete krunice u 17 sati nakon čega je bio duhovni nagovor u kojem su se molile molitve za ozdravljenje i oslobođenje od utjecaja zla. U 18 sati slavljena je sveta Misa s propovijeđu a nakon toga bilo je Klanjanje pred Presvetim Oltarskim sakramentom. Svaki dan je bio blagoslov vode, soli, ulja i nabožnih predmeta te pojedinačan blagoslov vjernika uz duhovne pjesme slavljenja. U petak za vrijeme slavljenja fra Ivo je nakon sv. Mise mazao vjernike svetim uljem i molio za ozdravljenje.

U subotu je program započeo u 10 sati molitvom krunice nakon čega je bio završni duhovni nagovor i sveta misa u 11 sati. Članovi molitvene zajednice „Spiritus Sanctus“ s Bistrika su svakodnevno bili na pomoći u organizaciji duhovne obnove. Vjernici su posvjedočili da su primili mnoge milosti a najveći plod ove duhovne obnove bio je velik broj ispovjedi tijekom cijelog programa.

Izvor: www.svetiantosarajevo.com