Ružica (Hrvatska)

Zovem se Ružica, imam 20 godina i dolazim iz Velike Gorice. Htjela bih ukratko posvjedočiti kako je moj odlazak u Šurkovac za mene bilo nešto što sam odavno trebala napraviti.

Prvi put sam otišla u Šurkovac tjedan dana prije Cvjetnice ove godine (2016). Odrasla sam u katoličkoj obitelji i vjerujem u Boga, ali jedno vrijeme sam se udaljila od njega. Loše društvo, izlasci, opterećenost zbog izgleda, droga (marihuana), bludnost i prljave misli, zavist, mržnja, ljubomora i ono najvažnije - zanemarila sam Gospodina. Sve do moga odlaska u Šurkovac gdje sam, čim sam izašla iz autobusa i kročila na to sveto tlo, osjetila mir. Pri ulasku u crkvu osjetila sam olakšanje, onaj loši dio mene je Gospodin maknuo i ostavio izvan crkve, a s onim dobrim me još više nagradio.

Kroz molitve fra Ive i cijeli program shvatila sam zapravo tko je Isus i koliko nas zapravo On ljubi i voli. Osjetila sam Isusovu ljubav i toplinu toga predivnog dana, mrzila sam se koliko sam Ga ignorirala i što Mu nisam dala da mi se približi, što sam bila loša osoba koja gleda samo na sebe i na to kako će izgledati drugima. Ali naš Isus je čekao, čekao je na mene jer sam ja Njegovo dijete kojem treba ljubav i milost.

Hvala Isusu što mi je pomogao i što me ljubio onda kada sama sebe nisam. Hvala Isusu što me je čekao strpljivo i dočekao raširenih ruku i što sam shvatila tko je zapravo na prvom mjestu, ne ja, nego Isus. Svaki dan mislim na Njega i počela sam moliti što mi prije nikada ne bi palo na pamet, i zato slava i hvala ti, Isuse!

Neka vas dragi Bog sve blagoslovi i dragog fra Ivu da dobije još veću snagu i puno milosti od Gospodina!