Ivana Batelja (Njemačka)

Hvaljen Isus i Marija! Želim posvjedočiti što je Isus učinio u mome životu i sve što napišem neka je na slavu Božju!

Imala sam jako težak život. Od djetinjstva u mojoj obitelji stalno su bile svađe, otac i majka su me maltretirali, majka me tukla i vrijeđala na sve načine. Tako sam postala nesretna i nakon svete krizme odvojila se od crkve i Boga. Bila sam strašno depresivna, puna gorčine, nisam imala volje za životom od moje 15. godine. Izbivala sam iz škole i kad su roditelji to saznali, nagutala sam se tableta i alkohola, otac me zatvorio u kuću i ja takva  krenula sam u prostoriju kuće sebi oduzeti život. No kad sam pokušala, ja sam zaspala, Bogu hvala, i probudila se sljedeći dan razmišljajući o svemu. Ali nešto mi je ipak dalo snage da krenem dalje!

Tako sam patila i trpjela i sa 18 godina pobjegla kuće! Snalazila sam se u životu kako sam znala i osjetila sam veliko olakšanje bez roditelja. Zaposlila sam se i počela tražiti sebe i smisao u životu. Tuga i patnja i dalje su ostale u mom srcu. Osjetila sam nakon nekog vremena, kada sam se vraćala s posla i prolazila pored crkve, da me jako guši u grlu i prsima i da ostajem bez zraka i to mi je bilo čudno. U crkvu tada već 6 godina nisam ušla. Počela sam se ispitivati zašto sam zaboravila Boga i crkvu, pokušala sam moliti kratke molitve. Imala sam tada 22 godine i živjela u Zagrebu. Nakon nekog vremena ostala sam bez posla, bez novca, bez prijatelja. Bila sam sama, gladna i napuštena i nisam više mogla. I tu večer plakala sam i vapila Bogu i odjednom sam osjetila da me žari u prsima, oči su se same sklopile i vidjela sam Isusa kako mi dolazi, osjetila sam veliko olakšanje i mir, zaspala sam i ujutro se probudila s velikim olakšanjem.

Nisam znala što sada, sve mi je čudno bilo. No tada se moj život promijenio, ja nisam ostala ista osoba. Isus mi je pomogao i nakon dva mjeseca čula sam za fra Ivu Pavića. Kada sam ugledala njegov video, u meni je srce htjelo iskočiti od radosti i ubrzo sam otišla na hodočašće u Šurkovac. U Šurkovcu kod fra Ive sam zaista srela našega Gospodina Isusa, toliku radost i ljubav. Kada je fra Ivo molio, ja sam isplakala more suza i nakon svakog hodočašća odlazila kući radosna i ispunjena mirom i ljubavi.

Nisam znala što dalje, ali prepustila sam sve putove Isusu! Postala sam jaka osoba, odlučna i sigurna u sebe. S Isusom nema straha! Nakon nekog vremena preselila sam u Njemačku, i tu sam ponovno pala u depresiju! Upoznala sam dečka, sada svog budućeg muža. Bili smo oboje u depresiji i često u svađi i problemima. On je slušao Heavy Metal, imao loše društvo i često išao na susrete bandova te muzike. Ja sam molila Boga za njegovo obraćenje. Nakon mjesec dana obratio se i odbacio tu glazbu i loše društvo, ali nas dvoje smo i dalje ostali depresivni, jadni. Odlučili smo otići u Međugorje i kod fra Ive u Šurkovac. Kod fra Ive na polaganju ruku oboje smo pali i počivali u Duhu Svetom, osjetili smo radost i mir. Kad smo se vratili kući, počeli smo zajedno moliti i odlaziti na svetu misu, imali smo velike napasti i kušnje ali smo vjerovali u dobro. Nakon pola godine fra Ivo je došao u Njemačku, otišli smo tamo na duhovnu obnovu. Odmah smo bili na pojedinačnom blagoslovu. Rekla sam fra Ivi da mjesec dana imam jake bolove u trbuhu i on je počeo moliti. Kad sam pala, iz mene je nešto počelo izlaziti van, vrištala sam, bacala se, plakala i osjetila veliko olakšanje. Isus me ozdravio i oslobodio od prokletstva koje je nabacila moja majka na naš brak.

Slava i hvala Isusu, ja se sada osjećam slobodno, Isus me ispunja tolikom radošću i ljubavlju! Imam osjećaj da se cijelo Nebo spustilo u moju dušu! Smirena sam, nemam više strahova, sve zlo je izašlo iz mene! Moj zaručnik i ja se sada toliko volimo, Isus je u našem središtu i osjećamo Njegovu prisutnost stalno. Slava Mu i hvala!  Odlučili smo živjeti u čistoći prije braka! Toliko smo smireni, toliku ljubav osjećam prema njemu i mir i zadovoljstvo! A prije ovoga susreta kod fra Ive samo sam prigovarala, svađala se, mrzila, a nisam znala zašto! Bogu hvala i slava za sve što je učinio za mene, za nas! Isus je živ, toliko nas ljubi i voli! Hvala Ti, Isuse, što si nas oslobodio od svakog zla, što uživamo mir i slobodu djece Božje! Hvala Ti, Isuse, za fra Ivu Pavića!

Bog nas je blagoslovio u svemu, hvala Mu i slava! Obilje Božjeg Blagoslova svima!