Matea Kaurin (Hrvatska)

Hvaljen Isus i Marija.
Moje ime je Matea, imam 17 godina. Rodila sam se za vrijeme ratnoga stanja na dan Oluje. Kao dijete rasla sam i moji roditelji su mogli vidjeti na meni razne strahove. Bojala sam se kad bi zazvonio telefon i raznih drugih događaja toga tipa. Roditelji nisu znali više što bi sa mnom. Vodili su me raznim doktorima u Zagrebu, no oni nisu znali kako bi me izliječili i oslobodili od toga straha. Moj veliki problem je bio strah od životinje - psa sam se jako bojala, nisam mogla biti u prostoriji gdje je pas, a kamoli biti jako blizu njemu ili ga dirati. Bilo je teško boriti se s time jer je pas životinja koju bih stalno susretala. Osjetila bih u trbuhu strah, paniku i plač no toga od predzadnjeg puta na duhovnoj obnovi u surkovcu više nema.
Više puta često dolazim kod fra Ive i dok se nisam oslobodila straha, mnogo sam bila neutješna. Mislila sam da možda moram tako živjeti s time. Imala sam i predrasude i kušnje, no Bog je uvijek uz nas i treba imati čvrstu vjeru jer samo Bog je uz nas i on nas neizmjerno voli i treba mu samo prepustiti se.

Toga dana na misi Fra Ivo je molio i blagoslivljao sve u župi i išla sam na blagoslov. Još nikada nisam počivala u duhu. Jako bih to voljela, no osjećam da me Bog ljubi kao i ja njega. Bila sam strpljiva i na kraju kada je sve blagoslovio, išla sam još jednom i fra Ivo je rekao: "ovdje među nama ima osoba koja se oslobodila straha." Ja sam se odmah nasmijala i osjetila radost. I mogu svjedočiti da od tada više nemam straha, slobodno mogu biti u blizini psa, dragati ga i boraviti blizu njega nemajući straha. I zadnji put na misi u Šurkovcu ispred crkve je bio sa mnom pas. Hvala Isusu što nam je poslao našega fratra da nam vjerno služi.

Hvala Isusu, uvijek ću mu biti zahvalna. I poručujem svima: samo treba vjerovati i biti strpljiv jer Bog je uz sve nas!